Novobanský kandidát, ktorý porušuje zákon!

Autor: Miroslav Budinský | 12.11.2014 o 0:00 | (upravené 12.11.2014 o 11:22) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  982x

Zákon číslo 369 nesie meno Zákon o obecnom zriadení. Je to zákon zákonov pre obce  mestá, niečo ako biblia pre každého starostu a primátora. Zákon ktorého aspoň čiastočná znalosť je predpokladom k úspešnému vykonávaniu funkcie poslanca, či primátora. Zákon ktorého aspoň čiastočná znalosť sa očakáva od každého kto sa uchádza o verejnú funkciu v obci alebo meste. Zákon, ktorého porušenie sa chápe ako zlyhanie a odmietnutie pravidiel a zároveň dôkaz buď nekompetentnosti alebo arogancie. 

Už niekoľko volebných období po sebe so zvedavosťou čakám predovšetkým na komunálne voľby a zvlášť na volebnú kampaň s nimi spojenú. Už roky sa pravidelne v kampani objavujú ľudia, ktorý porušujú Zákon o obecnom zriadení. A viete prečo? Nuž preto, že hneď prvý paragraf a jeho písmeno „b“ hovorí jasne:

Symboly obce

(1) Obec má právo na vlastné symboly. Obec, ktorá má vlastné symboly, je povinná ich používať pri výkone samosprávy. Symboly obce sú erb obce, vlajka obce, pečať obce, prípadne aj znelka obce. Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby MÔŽU POUŽÍVAŤ SYMBOLY OBCE LEN SO SÚHLASOM OBCE .

Čiže, ten kto nepožiada o súhlas jednoznačne porušuje Zákon o obecnom zriadení. Áno aj v Novej Bani máme takého kandidáta. Kandidát na primátora Juraj Valentovič, ktorý sa vo svojom programe chváli, že vo verejnej správe odpracoval 17 rokov, žiaľ ZLYHÁVA ešte skôr než mu čo i len jeden volič stihol hodiť svoj hlas!

Na základ zákona číslo 211 o slobodnom  prístupe k informáciám som sa mesta Nová Baňa pýtal, či si dotyčný splnil zákonnú povinnosť a požiadal o súhlas s využívaním mestských symbolov vo svojej kampani. Odpoveď úradníčok znela NIE. Áno Juraj Valentovič ako kandidát ZLYHAL.

Preto sa pýtam, pokiaľ kandidát na primátora Valentovič už v predvolebnom boji nerešpektuje základný zákon samosprávy, úmyselne alebo z nevedomosti ho porušuje, tak čo naše mesto čaká v prípade, že sa nebodaj ujme primátorskej stoličky?! Odpoveď  si doplňte sami.

Viete, nechce sa mi veriť, že by si kandidát na primátora aspoň zbežne, alebo aspoň prvú stranu Zákona o obecnom zriadení neprečítal a nevšimol si tento paragraf.

Opäť sa teda potvrdzuje to, že už roky sa  o verejné funkcie uchádzajú ľudia, ktorým chýba elementárna úcta k zákonom a ich dodržiavaniu. Už roky opakujú viac menej úmyselne tú istú chybu, porušujú ten istý zákon.

Ja takýchto ľudí voliť nechcem a ani nebudem! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?